FE_POPW_poziom_pl

Cele projektu: Powstanie nowego innowacyjnego i unikatowego turystycznego produktu sieciowego „E-BIKEPASS” wykorzystującego potencjał partnerów, walory turystyczne i prozdrowotne Gór Świętokrzyskich do uprawiania sportu i rekreacji z użyciem rowerów elektrycznych i innego sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Zostaną przygotowane miejsca do uprawiania sportów, rekreacji, odpoczynku i regeneracji dzięki udostępnieniu terenu, obiektów i sprzętu sportowo-rekreacyjnego.
Planowane efekty: Wprowadzenie na rynek produktu sieciowego „E-BIKEPASS” -składającego się z trzech głównych atrakcji, czyli pakietów, które tworzą następujące usługi: całoroczne wypożyczanie roweru elektrycznego z możliwością zwiedzania terenów województwa świętokrzyskiego, możliwość skorzystania z torów North Shore, Pumptrack, toru z przeszkodami jak również zwiedzanie Parku Miniatur w Krajnie przy pomocy roweru elektrycznego, a także możliwość skorzystania z usług strefy wellness w Centrum Odnowy Biologicznej i Strefy Relaksu oraz skorzystania z wdychania powietrza solankowego przy tężniach solankowych.
Wartość projektu: 9 227 647,45 zł.
Wkład EFRR: 5 631 410,36 zł.

STOK NARCIARSKI

Nasz stok narciarski i snowboardowy jest położony w jednej z najpiękniejszych dzielnic w Kielcach. Ze szczytu góry rozprzestrzenia się wspaniała panorama na miasto Kielce. Telegraf Kielce to idealne miejsce dla początkujących miłośników białego szaleństwa jak, osób średnio zaawansowanych jak i profesjonalnych riderów. W Naszym ośrodku odbywa się bardzo dużo zawodów o tematyce sportowej (slalom, rekord prędkości) jak i rekreacyjnej (zjazdy z racami i pochodniami, zjazdy na byle czym, zjazdy przebierańców itp.)

Na miejscu dostępne są dwa orczyki o długości 200 m (przedszkole) i 400 m (wjazd na samą górę).

Każdy snowboarder lub narciarz ma możliwość szkolenia nauki lub doskonalenia jazdy na snowboardzie lub nartach. Instruktorzy w Naszym ośrodku szkolą na każdym poziomie zaawansowania.

Na miejscu znajduje się również profesjonalna wypożyczalnia snowboard/narty oraz serwis.